O nás

Příběh o tom, jak jsme se rozhodli z kohoutkové vody získat zpátky její původní chuť

„Cesta ke vzniku AQUA VIVA filtru nebyla přímá. Vlastně vůbec nebyla cílem původního výzkumu a vývoje, který jsme ve firmě praktikovali. Uhlíkové nanotrubičky jsme zkoumali jako slibné aditivum pro vylepšení vlastností betonu a malt, ale v průběhu testů se ukázalo, že nanotrubičky mají zajímavý vliv na kvalitu vody, kterou jsme používali k přípravě testovacích vzorků. Jen tak mimochodem jsme si nechali otestovat složení vody, která byla ve styku s nanotrubičkami a k našemu překvapení jsme zjistili, že z vody zmizelo velké množství mikropolutantů (nečistot). Od tohoto momentu bylo již jen otázkou času, kdy se nám podaří nanotrubičky upravit tak, aby byly použitelné pro filtraci vody. Netušili jsme ale, že vývojem nakonec strávíme dva roky a další rok a půl testováním a laděním výrobku do standardní podoby. Námaha se ale vyplatila, protože vznikl filtr, který má oproti svým konkurentům na trhu unikátní výhodu: jako jediný nezarůstá mikroorganizmy, naopak je z vody odstraňuje a tak zajišťuje její maximální kvalitu a bezpečnost v průběhu celého životního cyklu. Zjistili

jsme také, že náš filtr není jen obyčejným adsorbentem, ale že je také skvělým katalyzátorem pro destrukci některých škodlivin, zejména chlorované vody, což mu umožňuje udržet si vysokou účinnost během celého pracovního cyklu a že jej lze snadno jednorázově regenerovat i v místě instalace. Vyjímečnost AQUA VIVA filtru je patrná na první ochutnání vody. Filtr AV dává vodě její přirozenou chuť, která tekla našimi řekami ještě dávno před průmyslovou revolucí, kdy byla voda čistá a plná života. Proto jsme také zvolili pro pojmenování filtru spojení AQUA VIVA, tj. živá voda.“ 

Daniel Bouša, …. 

š příběh: 

Jak už to v životě někdy bývá, na počátku myšlenky věnovat se čištění vody byl konec jedné dlouhé éry v oboru prodeje nápojů. Nutno přiznat, že především těch, co zdraví příliš neprospívají. Po prodeji rodinné firmy, která 25 let zásobovala gastronomii všemi druhy tekutin, a to hlavně těmi alkoholickými, mne příležitost spojit síly s českým výrobcem čerstvého unikátního systému na čištění vody přišla více než smysluplná. 

Po zapojení filtru u sebe doma jsem byl definitivně rozhodnutý, že svůj čas a energii i zkušenosti uplatním k tomu, aby si každý mohl doma vychutnat vodu v její původní chuti a bez obav z nežádoucích látek, které se v ní bohužel vyskytují čím dál víc. Reakce přátel a prvních zákazníků mne v mém přesvědčení utvrdila. 

Mou vizí je dopřát správnou chuť kohoutkové vody každému, koho zajímá, co pije a komu není chlorová pachuť zrovna dvakrát po chuti. Věřím, že nejen v domácnostech, ale i v gastronomii, se najde řada těch, kterým není lhostejné, jakou vodu hostům nabízejí a rádi uvítají ekologicky i finančně nenáročnou variantu s českou myšlenkou.

Theodor Lejsek, zakladatel AquaTeo s.r.o. 

Zpět do obchodu